Jaguar S-Type R – Classic Cars Warsaw

Jaguar S-Type R

Najważniejsze informacje:

  • Bardzo dynamiczny sedan
  • Wnętrze w niespotykanym stanie – jak nowe
  • Zarejestrowany na zabytek

Opis:

Kiedy myślisz o szybkim i zwartym sedanie z początku XXI wieku, Twoje myśli zapewne będą krążyć wśród marek niemieckich. Tymczasem jest auto zdecydowanie bardziej nieszablonowe i wciąż niedocenia, które gwarantuje świetne osiągi i komfort, a na dodatek gustownie i bogato wyposażone wnętrze oraz nieszablonową stylistykę. To Jaguar S-Type R, dziecko współpracy Jaguara z Fordem. Zbudowany został na platformie DEW, jego techniczne pokrewieństwo łączy go z Lincolnem LS. W ostrej wersji „R” ukazał się w 2002 roku. Jego silnik 4,2 l V8 z kompresorem z kolei jest wspólny z Jaguarem XJR i jest to niewątpliwie udana jednostka. Cztery setki koni mechanicznych, do tego tylny napęd, świetne adaptacyjne zawieszenie CATS, duże hamulce i fantastyczne wrażenia gwarantowane. Ciekawostką jest fakt, że ten egzemplarz, mimo młodego wieku, zdołał uzyskać już żółte tablice samochodu zabytkowego, podkreślające jego wyjątkowość.

Na sprzedaż oferuje wspaniale, rzadkie i nietuzinkowo auto, jakim jest Jaguar S-type R. „R” w nomenklaturze Jaguara to odpowiednik wersji AMG u Mercedesa i M-power w BMW. S-type R był zatem bezpośrednim konkurentem BMW M5 i Mercedes E55 AMG w swojej epoce. Mimo, ze nie odbiegał osiągami od BMW M5 e39 i Mercedesa E55 AMG W210, to ze względu na swój kontrowersyjny i już od urodzenia klasyczny wygląd, był przez Klientów wybierany znacznie rzadziej, niż niemieccy konkurenci.

Obecnie S-type zdobywa coraz większe uznanie, nie tylko wśród fanów marki, ale także zdobywając coraz większe unanie na rynku aut klasycznych. Zwłaszcza pożądana staje sie wersja R, która nie tylko wygląda świetnie, ale także zapewnia rewelacyjne osiągi. Doładowany, 8-cylindrowy silnik w układzie V o pojemności 4.2 i mocy 400 KM zapewnia niesamowite doznania i ogromną radość z jazdy.
Poprzedni właściciel sprowadził ten samochód blisko 15 lat temu z USA. Wtedy 2-letnie auto zakupił w autoryzowanym salonie Bentley-Jaguar-Land Rover. Samochód był w stanie nowego auta, z przebiegiem 25 tys. mil. Auto bezwypadkowe, posiadało, oryginalny lakier i było w absolutnie w idealnym stanie.

Auto przejechało dotychczas 86 tys. km (przebieg udokumentowany książką serwisową i carfaxem). Auto było i jest garażowane w klimatyzowanym pomieszczeniu, a przez większość czasu swojego pobytu w Polsce, stanowiło dumną ekspozycję u jednego z dealerów Jaguara na południu Polski, wyjeżdżając tylko na krótkie wycieczki z właścicielem.

Auto zachowało się w idealnym stanie, niemal jak w dniu zakupu. Stan samochodu, zarówno wizualnie, jak i technicznie jest świetny. Oryginalny, fabryczny lakier na wszystkich elementach. Na masce, przednim zderzaku, a także przednich lampach znajduje się bezbarwna, ochronna folia PPF, chroniąca lakier przed zadrapaniami, czy uszkodzeniami od kamieni. Wnętrze, jak w nowym samochodzie. Jasna skora jest w pięknym jasnym kolorze i kondycji równej autu salonowemu. Również wszelki elementy tapicerki, plastiki, przełączniki są w stanie, jak w nowym aucie. Auto przeszło pełen serwis. Jaguar otrzymał nowe opony – kupione w roku 2022, (dotychczas na aucie znajdowały się jeszcze fabryczne opony z 2007 roku!). Samochód jest bogato wyposażony we wszystkie dostępne opcje.

Stan techniczny i wizualny auta, a także jego rzadka i najwyższa wersja modelu S-type, zostały docenione przez rzeczoznawców samochodowym PZM, a także urząd polskiego konserwatora zabytków, który wpisał samochód do ewidencji samochodów klasycznych o wysokiej wartości kolekcjonerskiej. Auto tym samym otrzymało specjalne, żółte tablice rejestracyjne potwierdzające kolekcjonerski charakter auta.

Samochód wyposażony oczywiście w pełną dokumentację, książkę serwisową i komplet faktur eksploatacyjnych, komplet narzędzi, lewarek, koło zapasowe i dwa kluczki z pilotami. Zapraszamy do naszego salonu, żeby bliżej obejrzeć ten egzemplarz.

Samochód zarejestrowany jest na ŻÓŁTE TABLICE
Samochód można obejrzeć po uprzednim kontakcie telefonicznym w Classic Cars Warsaw – ul. Marszałkowska 111. Istnieje możliwość dostarczenia samochodu w wybrane miejsce.

Dodatkowo oferujemy pełne przygotowanie do eksploatacji i opiekę nad samochodem:
– zapewniamy kontakt do serwisów z którymi współpracujemy na terenie Polski i zagranicy,
– kompleksowy detailing samochodu, zabezpieczenia ceramiczne,
– transport na terenie Europy i świata,
– opiekę door-to-door,
– doradztwo inwestycyjne w zakresie samochodów i nieruchomości,
– rejestracja na samochód zabytkowy,
– rejestracja samochodu w imieniu klienta,
– pomoc w dalszej odsprzedaży, możliwość wymiany samochodu kupionego u nas na inny z naszej oferty.

Oferujemy leasing na samochody zabytkowe.
Zapewniamy finansowanie na samochody zabytkowe i ubezpieczenie OC + AC.
Zapraszamy do oględzin w naszym salonie przy ulicy Marszałkowskiej 111 w Warszawie.

Film i Galeria:

Call Now Button