Mercedes Benz E300 4Matic – Classic Cars Warsaw

Mercedes Benz E300 4Matic

Najważniejsze informacje:

Opis:

Dziś niemal każdy samochód w ofercie Mercedesa może mieć napęd na cztery koła, ale na przełomie lat 80. i 90. było to w samochodzie z gwiazdą rozwiązanie pionierskie. Mercedes 300E 4Matic W124 to pierwsze sedan niemieckiej marki, który można było zamówić z systemem 4Matic. Podstawowym założeniem układu było poprawienie trakcji na śliskiej nawierzchni i rozwiązano to dołączając napęd przedniej osi zawsze przy starcie oraz za każdym razem, kiedy system ABS oddnotuje poślizg, czyli różnicę w obrotach kół. Dzięki temu w warunkach zimowych i na śliskiej nawierzchni autem można było jeździć zdecydowanie pewniej. System dostępny był z silnikami trzylitrowymi – do wyboru był turbodiesel i wolnossąca benzyna o mocy 180 KM, czyli taka jak w prezentowanym egzemplarzu pierwszej serii. Ten Mercedes sprowadzony został z Francji i dodatkowo wyróżnia się manualną skrzynią biegów, co w zestawieniu z układem 4Matic spotykane było wyjątkowo rzadko.

Mercedes W124 E 4Matic ze skrzynia manualną z przebiegiem 109 tys. km w naszej ofercie to bardzo wyjątkowy samochód, ponieważ pochodzi z pierwszej serii z tzw. wąską listwą.

Samochód posiada skrzynie manualną, co biorąc pod uwagę, że większość W124 4Matic dostarczane było ze skrzynią automatyczną, czyni go dość wyjątkowym. Obecnie na rynku europejskim można znaleźć tylko kilka sztuk ze skrzynią manualną. Samochód pochodzi z Francji, gdzie długo stał nieużywany, co okazało się dla tego egzemplarza bardzo szczęśliwe, bo jest totalnie bez rdzy i z małym przebiegiem.

Samochód jest po odświeżeniu, naprawie hamulcy, układu paliwa, wykonaniu obsługi silnika i wszystkich elementów, które powinny być sprawne i gotowe do eksploatacji.

Samochód jest zarejestrowany na żółte tablice i ubezpieczony. Przyszły nabywca może nim od razu ruszyć w drogę.

Dodatkowo oferujemy pełne przygotowanie do eksploatacji i opiekę nad samochodem:
– zapewniamy kontakt do serwisów z którymi współpracujemy na terenie Polski i zagranicy,
– kompleksowy detailing samochodu, zabezpieczenia ceramiczne,
– transport na terenie Europy i świata,
– opiekę door-to-door,
– doradztwo inwestycyjne w zakresie samochodów i nieruchomości,
– rejestracja na samochód zabytkowy,
– rejestracja samochodu w imieniu klienta,
– pomoc w dalszej odsprzedaży, możliwość wymiany samochodu kupionego u nas na inny z naszej oferty.

Oferujemy leasing na samochody zabytkowe.
Zapewniamy finansowanie na samochody zabytkowe i ubezpieczenie OC + AC.
Zapraszamy do oględzin w naszym salonie przy ulicy Marszałkowskiej 111 w Warszawie.

Film i Galeria:

Call Now Button