BMW E9 3.0 csi – Classic Cars Warsaw

BMW E9 3.0 csi

Najważniejsze informacje:

  • Auto w oryginalnym stanie nigdy nie naprawiane blacharsko
  • Wnętrze w oryginalnym stanie – piękny granatowy welur!
  • Najpiękniejsze sportowe coupe BMW

Opis:

BMW E9 to sportowe coupe z przełomu lat 60. i 70., które ma niepowtarzalny styl, klasę, i stale rosnące ceny. E9 miało stanowić uzupełnienie gamy Neue Klasse, ale dzięki zmianom stylistycznym, a tatkże zastosowanej 6-cylindrowej jednostce napędowej, przewyższyło pierwowzór zarówno stylem, jak i osiągami. Debiut nastąpił na koniec 1968 roku, ale z kolejnymi latami pojawiały się coraz to mocniejsze wersje. BMW 3.0 CSi to wariant dostępny od jesieni 1971 roku, z wtryskiem Bosch D-Jetronic. Pierwsze E9 generowało 150 KM, ale ten model ma już moc 200 KM, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,7 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 220 km/h. Prezentowany egzemplarz jest jednym z 8144 wyprodukowanych.

BMW z serii E9 jest jednym z najpiękniejszych modeli, jakie zostały wyprodukowane przez koncern BMW. Jego kształt i linia do tej pory zachwycają wszystkich, którzy cenią sobie zabytkową motoryzację.

Prezentowany egzemplarze pochodzi z 1972 r. i ma przebieg tylko 59.000 km. Jest do niego oryginalny Brief z lat 70., ponieważ samochód został wymeldowany w 1983 r. i nie został już zmieniony na nowy Brief. Samochód pochodzi z rynku niemieckiego i nigdy nie był naprawiany blacharsko, co jest rzadkością dla tego modelu, tylko został położony nowy lakier w Niemczech kilka lat wcześniej. Oczywiście są miejsca, gdzie już coś się pokazuje na karoserii, ale tego nie należy robić, tylko jeździć i cieszyć się w tym stanie.

W tym samochodzie można zobaczyć, jak wygląda oryginalny środek samochodu z tamtych lat, jak w dobrym stanie są elementy chromowane i jak wygląda jego wyposażenie. W salonie stoi drugie BMW E9 CSi, które jest w pełni odrestaurowane do każdej śrubki i można porównać oba samochody, czyli jaki jest stan chromów, różnych detali, dzięki temu widać jak w dobrym jest stanie jest oferowany egzemplarz.
W samochodzie zostały wymienione wszystkie oleje, płyny i filtry, uszczelniona skrzynia biegów, naprawa hamulców i inne rzeczy, które zostały uruchomione i są sprawne.

Obecnie samochód jest zarejestrowany i ubezpieczony na polskich tablicach.

Dodatkowo oferujemy pełne przygotowanie do eksploatacji i opiekę nad samochodem:
– zapewniamy kontakt do serwisów z którymi współpracujemy na terenie Polski i zagranicy,
– kompleksowy detailing samochodu, zabezpieczenia ceramiczne,
– transport na terenie Europy i świata,
– opiekę door-to-door,
– doradztwo inwestycyjne w zakresie samochodów i nieruchomości,
– rejestracja na samochód zabytkowy,
– rejestracja samochodu w imieniu klienta,
– pomoc w dalszej odsprzedaży, możliwość wymiany samochodu kupionego u nas na inny z naszej oferty.

Oferujemy leasing na samochody zabytkowe.
Zapewniamy finansowanie na samochody zabytkowe i ubezpieczenie OC + AC.
Zapraszamy do oględzin w naszym salonie przy ulicy Marszałkowskiej 111 w Warszawie.

Film i Galeria:

Call Now Button